EUR (€) (NL)
    • Klantbeoordelingen 8.4 / 10
  • Sinds 2005 vergelijken wij huurauto tarieven
17 juni 2026

Wild Atlantic Way in 7 dagen: roadtrip vanaf Dublin

Een huurauto is in Ierland onmisbaar

Wil je Ierland echt beleven? Dan is een auto huren de enige optie. Het openbaar vervoer is onbetrouwbaar of zelfs afwezig als je de Cliffs of Moher, het schiereiland Dingle, de Ring of Kerry of Connemara wilt bezoeken. Is links rijden voor jou de eerste keer? Geloof ons, het valt erg mee en we leggen uit hoe je snel went.

In deze gids: Dublin Airport als startpunt, de Wild Atlantic Way in 7 dagen (of 10 dagen), hoe je tolboetes op de M50 voorkomt en tips voor jouw eerste uur links rijden.

De Cliffs of Moher bij zonsondergang.
De Cliffs of Moher bij zonsondergang.

Waarom een huurauto in Ierland

Het openbaar vervoer in Ierland is niet slecht, tenminste als je tussen de grotere steden reist. Maar Ierland is nou juist zo aantrekkelijk door de wilde landschappen buiten die steden. De Wild Atlantic Way, binnenlandse dorpjes, de Cliffs of Moher, de Slea Head Drive, de Ring of Kerry en Connemara zijn met bus en trein niet te doen in 7 dagen. Met een huurauto vanaf Dublin Airport ben je niet gebonden aan rijschema’s en kun je deze iconische bestemmingen in 7 tot 10 dagen gemakkelijk combineren.

Flexibiliteit

Als je een auto huurt in Ierland ben je lekker flexibel en hoef je geen rekening te houden met de schema’s van treinen, bussen of touroperators. Wil je naar het prachtige schiereiland Dingle? Dan moet je vanuit Dublin twee keer overstappen en hopen dat je geen aansluiting mist. Een gezin met een auto kan stoppen wanneer ze maar wil, lunchpakketten op de kliffen opeten en de omgeving verkennen zonder een strakke deadline. Geen enkele georganiseerde tour biedt je die mogelijkheid.

Tijdsbesparing

Als je met het openbaar vervoer van Dublin naar de Cliffs of Moher gaat, ben je daar ruim 5 uur aan kwijt, met een overstap in Galway of zelfs 5,5 uur als je via Limerick reist. Vergelijk dat met je eigen vervoer: met een huurauto overbrug je de afstand in 3 uur! Met het openbaar vervoer ben je veel meer tijd kwijt en wordt het moeilijk de mooiste bestemmingen te combineren.

Het is heerlijk rijden langs de Ierse kustwegen.
Het is heerlijk rijden langs de Ierse kustwegen. (Foto: https://pixabay.com/users/desimaxwell-4725558/)

Kostenvergelijking

Voor een soloreiziger is het openbaar vervoer voordeliger dan het huren van een auto, maar vanaf 2 personen slaat de balans al snel door in het voordeel van een huurauto. Zie de tabel hieronder.

Vergelijking huurauto en openbaar vervoer voor 7 dagen Ierland

Auto Totaal ¹ Auto p.p. OV Totaal ² OV p.p.
Compacte huurauto € 280 € 140 -- --
Dublin → Galway € 36 € 18 € 68 € 34
Connemara dagtrip € 30 € 15 € 100 € 50
Cliffs of Moher / Burren € 20 € 10 € 70 € 35
Galway → Killarney € 36 € 18 € 76 € 38
Ring of Kerry dagtrip € 40 € 20 € 100 € 50
Dingle Peninsula dagtrip € 30 € 15 € 80 € 40
Killarney → Dublin € 36 € 18 € 54 € 27
Lokaal transport -- -- € 80 € 40
TOTAAL – 2 personen € 508 € 254 € 628 € 314

1) Bedragen zijn voor brandstof, evt. tol en parkeren.
2) Bedragen zijn voor vervoer en/of dagtours.

Bronnen:

Transport for Ireland
Bus Éireann
Lally Tours
Galway Tour Company

Het verschil per persoon (€ 60) mag dan niet spectaculair zijn, vergeet niet dat je met een huurauto kunt gaan en staan en stoppen waar je maar wilt. Zo zijn de Slea Head Drive op het schiereiland Dingle, de Skellig Ring langs Portmagee en de Conor Pass smalle, bochtige wegen die door geen enkele touringcar worden bediend, maar het zijn wel enkele van de mooiste autoroutes van Europa.

Waar geen huurauto?

Dublin is een oergezellige stad, maar ga er niet met een huurauto rondrijden.
Dublin is een oergezellige stad, maar ga er niet met een huurauto rondrijden. (Foto: https://pixabay.com/users/leonhard_niederwimmer-1131094/)

De enige plek waar openbaar vervoer het wint van een huurauto is Dublin. Het centrum van de Ierse hoofdstad is berucht om de opstoppingen en er zijn veel straten met eenrichtingsverkeer, wat het moeilijk maakt je weg te vinden. Bovendien zijn er busbanen waar je niet mag rijden, maar die zijn niet altijd even goed aangegeven. Voeg daarbij de hoge parkeerkosten en het zal duidelijk zijn: mijd het centrum van Dublin met de huurauto.

Bekijk huurauto’s op Dublin Airport.

Links rijden

De meeste mensen die het niet gewend zijn, wennen binnen 1 tot 2 uur aan links rijden. De belangrijkste valkuil is niet het rijden aan de linkerkant op zich, maar vormen de rotondes. Die rijd je precies andersom: kloksgewijs i.p.v. tegen de klok in. Verder moet je opletten bij rechtsaf slaan, je bent geneigd de verkeerde rijbaan te kiezen. Start je roadtrip door Ierland met een bewuste opwarm-route: van DUB via de M1 naar Drogheda (90 minuten over een saaie snelweg, maar ideaal om te wennen).

Links rijden in Ierland went heel snel.
Links rijden in Ierland went heel snel. (Foto: https://unsplash.com/@gabriellasofficialphotography)

Tips voor het wennen aan links rijden

  1. In de huurautoBegin al op de plek waar de huurauto geparkeerd staat. Stel de stoel, spiegels en het stuur af voor optimaal zicht en comfort. Oefen met het bedienen van de versnellingspook, richtingaanwijzers en ruitenwissers zonder te kijken.

  2. Links, links, linksPrent ‘links, links, links’ in je hoofd en blijf dat voor jezelf herhalen. Plak eventueel links van het stuur een post-it op het dashboard met een grote pijl naar links. Zo word je er steeds aan herinnerd.

  3. UitparkerenAls je op een parkeerterrein (bijvoorbeeld bij een supermarkt) hebt gestaan en je weer vertrekt, ben je zomaar geneigd de verkeerde weghelft te kiezen. Die post-it met de pijl is dan een prima geheugensteun.

  4. RotondesTja, verwarrend, want bij rotondes moet je naar réchts kijken, omdat daar de auto’s vandaan komen, en linksaf erop rijden. Benader rotondes langzaam, zodat je niet gedachteloos verkeerd rijdt.

  5. InhalenIn landen met links rijdend verkeer, halen snellere auto’s rechts in. Ook daarvoor is een eerste ritje over de snelweg perfect, want dan raak je er snel aan gewend.

  6. Tips voor links rijden

    • Vermijd in de eerste uren drukke centra van steden.

    • Rijd de snelweg op voor een aantal saaie kilometers wennen.

    • Reis samen: je medereiziger geldt als extra paar ogen en kan je bij de les houden.

    • Boek een huurauto met automaat, dan hoef je over schakelen met je linkerhand niet meer na te denken.

    • Huur een auto met uitgebreide verzekering en dekking eigen risico, want statistisch lopen bestuurders die voor het eerst links rijden vaker een krasje op.

Lees uitgebreide tips in onze volledige gids: links rijden met de huurauto.

Waar haal je de huurauto op?

Als je een roadtrip door Ierland wilt maken, is Dublin Airport bijna altijd de beste optie voor het ophalen van een huurauto. Er is een groot aanbod en je bent snel op weg naar het Ierse platteland. Een auto huren bij een stadskantoor in Dublin is alleen handig als je eerst een paar dagen in de hoofdstad wilt doorbrengen. Voor mensen die vooral de schiereilanden in het zuidwesten willen bezoeken, is Cork Airport een prima alternatief.

Dublin Airport (DUB)

Alle grote autoverhuurders hebben een balie in de aankomsthal van Dublin Airport: Avis, Budget, Carhire, Enterprise, Europcar, Hertz, Sixt en Thrifty. De huurauto’s staan 2 kilometer van de terminal geparkeerd, je wordt er met een pendelbusje naartoe gebracht. Dat parkeerterrein ligt pal langs de M1, die aansluit op de M50 en waar je in 4 minuten naartoe rijdt. Op de luchthaven van Dublin is het bij de verhuurbalies vaak druk tussen 08.00 en 10.00 uur. Kom je rond die tijd aan? Pak eerst een kopje koffie en wacht tot 11.00 uur. Dat scheelt al gauw 20-40 minuten in de wachtrij.

Dublin stadsvestigingen

Diverse autoverhuurders hebben een kantoor in het centrum van de Ierse hoofdstad. Deze optie is alleen handig als je eerst een aantal dagen in Dublin doorbrengt (waarvoor je geen huurauto nodig hebt). Als je voor de eerste keer links rijdt, kan het drukke stadsverkeer erg uitdagend zijn. Afhankelijk van de locatie, rijd je van het kantoor van de verhuurder in 10 tot 20 minuten naar de M50. Vraag de verhuurder om de snelste route, waarbij je wegwerkzaamheden en omleidingen vermijdt.

Cork Airport (ORK)

De luchthaven van Cork ligt gunstig ten opzichte van de 5 schiereilanden in het zuidwesten van Ierland: Dingle, Iveragh, Beara, Sheep’s Head en Mizen. Als dat jouw bestemmingen zijn, is Cork Airport een prima alternatief om een huurauto op te halen. Of gebruik deze luchthaven als inleverlocatie voor een zogeheten one-way: huurauto ophalen in Dublin en inleveren in Cork. De toeslag daarvoor valt erg mee, bij EasyTerra € 70–130.

Vergelijking ophaallocaties huurauto Ierland

Locatie Balies Aanrijtijd snelweg
Dublin Airport (DUB) Avis, Budget, Carhire, Enterprise, Europcar, Flizzr, Hertz, National, Sixt, Thrifty. ~4 min (M1/M50)
Dublin Stadskantoor Avis, Budget, Carhire, Enterprise, Europcar, Hertz, Payless, Sixt, Thrifty. 10–20 min (M50)
Cork Airport (ORK) Alamo, Avis, Budget, Carhire, Enterprise, Europcar, Flizzr, Sixt, Thrifty. ~8 min (N40)

M50 + eFlow-tol

De M50 is de rondweg van Dublin en tussen de afslagen 6 (M3 richting Navan) en 7 (M4 richting Galway) wordt automatisch tol geheven. Camera’s scannen het kenteken van je huurauto en de betaling moet vóór 20.00 uur de volgende dag zijn voldaan. De tol bedraagt €3,80 per passage. Als je niet op tijd betaalt, krijg je een boete. Veel verhuurders regelen de tolbetaling voor je, maar vraag daar expliciet naar bij het ophalen van de huurauto.

Dat je de elektronische tolbetaling nadert wordt op de M50 duidelijk aangegeven.
Dat je de elektronische tolbetaling nadert wordt op de M50 duidelijk aangegeven.

Wat is eFlow

Het Ierse eFlow is een systeem om volautomatisch tol te heffen op snelwegen. Op de M50 is dit de enige optie: je rijdt onder een portaal door en camera’s registreren het kenteken van je huurauto. Als auto’s in het systeem geregistreerd staan, gaat de betaling automatisch. Bij niet-geregistreerde auto’s moet de tol vóór 20.00 uur de volgende dag zijn voldaan, anders volgt een boete (€ 51 tot € 128).

Andere Ierse tolwegen

Ook op andere Ierse snelwegen (M1, M3, M4, M7/M8) wordt tol geheven, maar daar kun je met contant geld of een creditcard betalen. Voor Dublin naar Cork (M7/M8) betaal je € 2,30 tol, voor Dublin naar Galway € 5,80 (twee tolpoorten).

Huurauto en tolbetaling

De meeste autoverhuurders registreren hun wagenpark bij eFlow. De tolheffing wordt dan van je creditcard afgeschreven, verhoogd met administratiekosten (meestal € 5–15 per passage). Vraag bij het ophalen van de huurauto expliciet hoe tolbetaling is geregeld.

Toeristen-account eFlow

Als de huurauto niet is geregistreerd kun je zelf een tijdelijk eFlow toeristen-account aanmaken. Voor toeristen is automatische betaling niet mogelijk, je moet dus zelf handmatig betalen. Let op: doe dit alléén als de verhuurder op geen enkele manier de elektronische tolbetaling regelt, anders riskeer je dubbele kosten.

Kun je de M50 mijden?

Ja, dat kan. Je kunt de M50 vermijden door te kiezen voor de wegen rond het centrum van Dublin, maar het verkeer is druk en ergens zul je de Liffey moeten oversteken. Je bent 30 tot 60 minuten langer onderweg, afhankelijk van het verkeer.

7-dagen Wild Atlantic Way (dag-per-dag)

Als je een auto huurt in Ierland, volg dan onze route langs de Wild Atlantic Way in 7 dagen. In totaal leg je hierbij ruim 1200 kilometer af, oftewel gemiddeld 175 kilometer per dag, wat prima te doen is op de Ierse wegen.

Dag 1: Van Dublin naar Galway (210 km)

Nostalgie viert hoogtij in het Derryglad Folk and Heritage Museum.
Nostalgie viert hoogtij in het Derryglad Folk and Heritage Museum.

De M6 is saai-saai-saai, maar wel ideaal om te wennen aan links rijden. Bovendien is er halverwege een pareltje te zien.

  • Route: DUB → Clonmacnoise → Galway

  • Hoogtepunten:

    • Clonmacnoise: kloosterruïne aan de Shannon met overblijfselen van kerken, twee round towers, Keltische kruisen en honderden grafstenen.

    • Derryglad Folk and Heritage Museum: een must voor Ierland-fans met een enorme verzameling historische voorwerpen.

  • Tip: The Kings Head in Galway voor uitstekend dineren met traditionele live muziek.

Dag 2: Connemara loop + Kylemore Abbey (180 km)

Kylemore Abbey ligt aan een van de vele meren (loughs) in de Connemara.
Kylemore Abbey ligt aan een van de vele meren (loughs) in de Connemara. (Foto: https://pixabay.com/users/uncuturbex-10936579/)

Een dag in de pure natuur, geen snelweg, alleen N- en R-wegen door de heuvels met bloeiende fuchsia’s en langs heidevelden, begraasd door schapen.

  • Route: Galway → Clifden → Kylemore Abbey → Leenaun → Galway.

  • Hoogtepunten:

    • Sky Road: 16 kilometer lange kustweg met spectaculaire uitzichten, vooral als je voor de bovenste route kiest.

    • Kylemore Abbey: als je alleen een glimp van de abdij van buitenaf wilt opvangen, kun je gratis parkeren op de parkeerplaats.

    • Fjord Killary Harbour: de autorit ernaartoe is al schilderachtig, eenmaal bij de fjord is het landschap adembenemend.

  • Tip: lunch met Fish & Chips, oesters of andere zeevruchten bij Mitchell’s Restaurant in Clifden.

Dag 3: Cliffs of Moher + Doolin (80 km)

De Cliffs of Moher kunnen erg druk zijn, maar tegen zonsondergang zijn de tourbussen verdwenen.
De Cliffs of Moher kunnen erg druk zijn, maar tegen zonsondergang zijn de tourbussen verdwenen. (Foto: https://unsplash.com/@bart2525)
  • Route: Galway → The Burren → Cliffs of Moher → Doolin.

  • Hoogtepunten:

    • The Burren: het Ierse woord Boíreann betekent “een rotsachtige plek” en is de perfecte omschrijving voor dit karstlandschap.

    • Cliffs of Moher: adembenemende rotskliffen, volledig verticaal en tot 214 meter hoog. Toegangsprijs (€ 8–12 p.p. online, € 15 p.p. ter plekke) is inclusief parkeren.

  • Let op: de Cliffs zijn druk van 11.00–15.00 uur; kom voor 10.00 uur of na 16.00 uur voor de beste foto’s en een vrije parkeerplek.

  • Tip: als je een extra dag hebt, maak dan vanuit Doolin een dagtrip naar de Aran Islands.

Dag 4: Killimer-Tarbert ferry + Dingle (230 km)

De overtocht over de Shannon-monding is een verfrissende onderbreking van de autorit en bespaart je 140 kilometer rijden rond de Shannon.

  • Route: Doolin → Tarbert → ferry naar Killimer → Dingle.

  • Hoogtepunten:

    • Ferry Killimer–Tarbert: de overtocht duurt 20 minuten en met een beetje geluk spot je dolfijnen (€ 25/auto, elke 30 min, geen reservering)

    • Conor Pass: alleen voor echte durfals, want dit is een extreem smalle weg (R560). De ‘normale’ route naar Dingle is de N86.

  • Tip: Murphy’s Ice Cream heeft volgens velen het beste ijs van Ierland, onder meer het iconische ijsje met Dingle zeezout.

Dag 5: Dingle + Slea Head Drive (50 km loop)

De Dunquin Pier, een van de fotomomenten langs de Wild Atlantic Way in Ierland.
De Dunquin Pier, een van de fotomomenten langs de Wild Atlantic Way in Ierland. (Foto: https://pixabay.com/users/christian_birkholz-76800/)

Als je de Slea Head Drive zonder te stoppen rijdt, duurt de rit ongeveer een uur. Maar natuurlijk zul je onderweg vaak stoppen, reken daarom op minimaal 3,5 uur.

  • Route: rondrit vanaf Dingle via R559

  • Hoogtepunten:

    • Blasket’s Viewpoint: je kijkt hier uit op de Blasket-eilanden voor de westkust.

    • Coumeenoole Beach: klein strand met grillige kliffen en sterke stromingen, soms zijn er zeehonden.

    • Dunquin Pier: een beroemd zigzag-pad naar de pier beneden waar veerboten naar de Blasket-eilanden aanmeren.

    • Gallarus Oratory: een kerkje van 1200 jaar oud, gebouwd in de vorm van een omgekeerde boot.

  • Tip: doe de rondrit kloksgewijs (rijd vanuit Dingle richting Ventry) voor de mooiste uitzichten.

Dag 6: Ring of Kerry (200 km)

Vanaf de hoofdroute slingert een smalle weg door de Gap of Dunloe.
Vanaf de hoofdroute slingert een smalle weg door de Gap of Dunloe. (Foto: https://unsplash.com/@lierra)

Zonder stops rijd je de Ring of Kerry in 4 uur, maar omdat er zó veel te zien is, kun je er beter een hele dag of zelfs 2 dagen voor uittrekken.

  • Route: Dingle → Inch Beach → Killorglin → Ring of Kerry → Killarney.

  • Hoogtepunten:

    • Ladies’ View: dit uitkijkpunt ligt in het gratis toegankelijke Killarney National Park, waarvan ook de hofdames van koningin Victoria genoten, vandaar de naam.

    • Moll’s Gap: deze gletsjerdalen bieden een van de meest spectaculaire uitzichten langs de Ring of Kerry.

    • Gap of Dunloe: vanaf de hoofdroute slingert een smalle weg naar de Black Valley en je passeert vijf prachtige meren.

  • Tip: op de uiterste westpunt van het schiereiland is er nóg een lus, de Skellig Ring, die over kleinere wegen voert en waar tourbussen niet komen.

Dag 7: via Rock of Cashel naar Dublin (280 km)

De ruïnes op de Rock of Cashel in Ierland. (Foto: https://pixabay.com/users/abbeyvideo-7574921/)
De ruïnes op de Rock of Cashel in Ierland. (Foto: https://pixabay.com/users/abbeyvideo-7574921/)
  • Route: Killarney → Cork → Rock of Cashel → DUB.

  • Hoogtepunten:

    • Cork: deze historische handelsstad met middeleeuwse architectuur staat ook wel bekend als “de echte hoofdstad van Ierland”.

    • Rock of Cashel: ruïnes van een kathedraal en een kerk, plus een round tower op een ommuurd rotsplateau.

  • Tip: maak een uitstapje naar Cobh met kleurrijke huizen, een gotische kathedraal en de laatste aanlegplaats van de Titanic.

6 – 10-dagen variant (Donegal + optioneel Noord-Ierland)

Als je 10 dagen de tijd hebt, voeg dan Donegal en eventueel Noord-Ierland toe aan je roadtrip door Ierland. Rijd dan van Dublin niet meteen naar Galway, maar naar het uiterste noordwesten. De snelste route naar Donegal loopt via Noord-Ierland. Er is geen grenscontrole, maar meldt bij je reservering wel dat je in Noord-Ierland (oftewel het Verenigd Koninkrijk) gaat rijden. Sommige verhuurders staan dit standaard toe, andere rekenen een toeslag voor grensoverschrijding.

De Mamore Gap is onderdeel van de kustroute Inishowen 100 in het noorden van Ierland.
De Mamore Gap is onderdeel van de kustroute Inishowen 100 in het noorden van Ierland. (Foto: https://www.pexels.com/@adrien-olichon-1257089/)

Als je dan toch al in Noord-Ierland bent, kun je net zo goed een stukje van de kust daar mee pakken of naar Derry of Belfast rijden.

Hoogtepunten langs de noordelijke Wild Atlantic Way

  • Slieve League Cliffs: 50 kilometer ten westen van Donegal en veel hoger (tot 600 meter) dan de Cliffs of Moher, maar het is er veel rustiger. Parkeren: € 10.

  • Achill Island: van uitgestrekte stranden en kliffen tot historische ruïnes, je kunt gemakkelijk een hele dag doorbrengen met het verkennen van dit eiland.

  • Mullaghmore Head: een van de meest iconische punten langs de Wild Atlantic Way, een landtong met interessante rotsformaties en uitzicht op Classiebawn Castle.

Hoogtepunten in Noord-Ierland

  • Causeway Coastal Route: loopt langs de kust van Derry naar Belfast en biedt dramatische uitzichten, kasteelruïnes en rotsformaties, waaronder de beroemde Giant’s Causeway.

  • Derry: de enige stad in Ierland met intacte stadsmuren en een van de mooiste voorbeelden daarvan in Europa.

  • Belfast: de Noord-Ierse hoofdstad bruist van het leven en heeft een prachtig historisch centrum. Er zijn diverse parkeergarages in het hart van de stad, zoals onder Victoria Square (£ 4/uur).

N-wegen, R-wegen en smalle passages

Ierland heeft een helder wegennet-systeem. M-wegen zijn Motorways (snelwegen, 120 km/u). N-wegen zijn National roads (100 km/u), meestal tweebaans, maar soms enkelbaans. R-wegen zijn Regional roads (80 km/u), vaak smal, met stenen muurtjes vlak langs de weg en gebrek aan belijning. L-wegen zijn Local roads (60 km/u) en meestal héél smal, neem die alleen als het per se moet.

Pull-ins

R-wegen en L-wegen hebben passeerplekken die pull-ins worden genoemd. Bij tegenliggers is het gebruikelijk dat de auto die het dichtst bij een pull-in is, uitwijkt om de ander te laten passeren

Schapen op de weg

Op landelijke wegen en zeker in Connemara en op het schiereiland Dingle zul je schapen op de weg tegenkomen. Wacht tot je er veilig en rustig omheen kunt rijden en ga zeker niet claxonneren.

Bumperklevers

Lokale bestuurders kennen de wegen op hun duimpje en rijden vaak harder dan jij als toerist. Ze zijn bovendien waarschijnlijk niet op vakantie, maar op weg naar hun werk of een afspraak. Geef ze ruimte, zodra het kan.

L-wegen laat aangegeven

Vertrouw niet op navigatie apps, want die sturen je soms een L-weg op, waar je liever niet rijdt. Dat het om een lokale weg gaat, staat vaak pas bij de afslag aangegeven.

Drukte Ring of Kerry

Als het druk is op de Ring of Kerry of bij The Burren kunnen er ‘treintjes’ van auto’s ontstaan. Gebruik pull-ins om auto’s achter je kwijt te raken.

Tolwegen, brandstof en parkeren

Het aantal tolwegen in Ierland is beperkt: naast de M50 betaal je op (delen van) de M1, M3, M4 en M7/M8. De grootste brandstofketens in Ierland heten Topaz, Applegreen en Circle K. Parkeren in Dublin is duur en ingewikkeld, buiten de Ierse hoofdstad vrijwel overal betaalbaar of zelfs gratis bij natuurgebieden.

Tolwegen + eFlow

Buiten de M50 waar uitsluitend volautomatisch tol wordt geheven (zie hierboven), kun je op andere Ierse tolwegen met contant geld of creditcard betalen. Op de volgende snelwegen in Ierland betaal je tol:

  • M1 Dublin-Drogheda: € 2,30

  • M3 Dublin-Kells: €1,80

  • M4 Dublin-Galway: € 5,90 (twee tolpoorten)

  • M7 Dublin-Limerick: € 2,30

  • M7/M8 Dublin-Cork: € 2,30

Bron: Transport Infrastructure Ireland

Tanken

De tankstations langs de snelwegen zijn 24 uur per dag geopend, maar houd er rekening mee dat dit op het Ierse platteland niet het geval is. Veel lokale tankstations sluiten al om 21.00 uur. Alle pompstations in Ierland zijn zelfbediening, waarbij je aan de kassa betaalt. Soms kun je met een creditcard bij de pomp betalen.

Check online de actuele brandstofprijzen in Ierland. Bewaar altijd de laatste tankbon voor je de huurauto inlevert, dat voorkomt eventuele discussies over de tankinhoud.

Parkeren

Op straat parkeren in Dublin kost € 3–5 per uur. Je betaalt via een parkeerautomaat of met de Payzone app. Gratis parkeerplaatsen zijn moeilijk te vinden in het centrum van de Ierse hoofdstad, maar daarbuiten zie je ze vrij veel. Wel is gratis parkeren vaak beperkt tot 1 of 2 uur. Je geeft je aankomsttijd aan met de zogeheten Parking-Disc (te koop bij kiosken). Voor een bezoek aan Dublin kun je de huurauto het beste parkeren naast de M50 op het P+R terrein Red Cow (€ 4/dag) en met de Luas-tram naar het centrum reizen.

Buiten Dublin kom je op privé beheerde parkeerterreinen vaak een zogeheten honesty box tegen. Daarbij staat aangegeven welk bedrag de eigenaar redelijk vindt, maar je bent niet verplicht te betalen (al doe je dat natuurlijk wel). Bij natuurgebieden is parkeren inbegrepen in de toegangsprijs (Cliffs of Moher) of gratis (Killarney National Park).

Welke huurauto voor een roadtrip door Ierland?

Voor een roadtrip langs de Wild Atlantic Way kun je kiezen uit verschillende huurauto’s. Rijd je als koppel? Dan is een compacte auto zoals een VW Polo, Ford Fiesta of Opel Corsa ruim voldoende. Met z’n vieren en wat koffers kies je beter voor een compacte SUV, zoals een VW Golf, Ford Focus Estate of Opel Astra. Grote SUV’s raden we af: de Ierse R-wegen zijn smal en vaak staan er stenen muurtjes langs.

Laat de huurauto af en toe staan voor een flinke wandeling, bijvoorbeeld in de Connemara.
Laat de huurauto af en toe staan voor een flinke wandeling, bijvoorbeeld in de Connemara. (Foto: https://pixabay.com/users/gregmontani-1014946/)

Rijden in Ierland: 7 verkeersregels om te onthouden

Op het links rijden na verschillen de verkeersregels in Ierland niet veel van die op het Europese vasteland, maar er zijn enkele regels om rekening mee te houden.

  • Links rijden: het belangrijkste verschil is dat in Ierland het verkeer links rijdt en rechts inhaalt.

  • Alcohollimiet: 0,5 promille voor ervaren bestuurders, voor beginnende bestuurders (minder dan 2 jaar rijervaring) geldt 0,2 promille.

  • Dimlicht: verplicht vanaf een halfuur voor zonsondergang tot een halfuur na zonsopkomst en overdag bij slecht zicht.

  • Kinderzitje: verplicht tot 1,50 m lengte.

  • Voorrang: bestuurders op een hoofdweg hebben voorrang, op een kruising van gelijkwaardige wegen zonder verkeerstekens moet je voorrang geven aan bestuurders van rechts. Op een T-kruising hebben bestuurders op de doorgaande weg voorrang.

  • Snelheidslimieten:

    • Binnen bebouwde kom: 50 km/u (soms 30 km/u).

    • Lokale wegen (L-wegen): 60 km/u (aangegeven door een rond bord met vijf diagonale zwarte lijnen en de tekst “Go Mall/SLOW”).

    • Regionale wegen (R-wegen): 80 km/u.

    • Nationale wegen (N-wegen): 100 km/u.

    • Snelwegen (Motorways, M-wegen): 120 km/u.

  • Smalle wegen: er is een ongeschreven regel dat de auto met de meeste ruimte aan de linkerkant opzij gaat om de andere auto te laten passeren. Als iemand dit voor jou doet, zwaai dan vriendelijk, en doe het zelf ook zo vaak mogelijk.

(Bron: ANWB)

Een schaap op de weg is in Ierland een gebruikelijk tafereel.
Een schaap op de weg is in Ierland een gebruikelijk tafereel. (Foto: https://pixabay.com/users/larahcv-5320615/)

EasyTerra maakt het huren van een auto in Ierland eenvoudig

In één zoekopdracht vergelijk je bij EasyTerra alle verhuurbedrijven met een balie op Dublin Airport (DUB), inclusief de volledige all-in prijs. Filter op een lage borg, een eerlijk brandstofbeleid of de reputatie van de verhuurder (gebaseerd op échte reviews per locatie). Geen gedoe met tien verschillende websites: kies je reisdatums, pas de filters aan op wat voor jou telt en boek direct de beste deal.

  • Gratis vergelijken
    Je betaalt nooit meer dan wanneer je rechtstreeks bij de verhuurder boekt.

  • All-in tarieven
    Luchthaventoeslag, verzekeringen en eventuele kosten voor one-way huur naar Cork of een jongerentoeslag zijn direct zichtbaar.

  • Reviews per ophaalbalie
    Geen algemene merkbeoordelingen, maar specifieke ervaringen met de balie op Dublin Airport.

  • Nederlandstalige klantenservice
    Vragen over links rijden, de M50-tol of schadeafwikkeling? Wij helpen je verder.

Stappenplan: in 5 stappen een huurauto boeken in Ierland

  • Kies je datums en ophaallocatie
    Selecteer de start- en einddatum van je trip en kies je ophaallocatie: de meeste mensen kiezen voor Dublin Airport (DUB), maar Cork Airport (ORK) is ook mogelijk.

  • Stel je filters in
    Zoek op een maximaal borgbedrag, onbeperkte kilometers of volledige dekking van het eigen risico. Of kies meteen voor de optie ‘Worry-Free‘, waarbij al deze filters standaard zijn ingesteld.

  • Vergelijk prijzen
    Alle getoonde prijzen zijn volledig all-in. Wat je ziet, is wat je betaalt, tenzij je extra’s zoals een kinderzitje toevoegt; die worden ter plekke afgerekend.

  • Lees de beoordelingen
    Een auto die aan al je wensen voldoet? Bekijk de laatste vijf reviews van die specifieke verhuurder. Je kunt ook bij het zoeken al filteren op klanttevredenheid.

  • Reserveer met een gerust hart
    Controleer de voorwaarden en bevestig je boeking. Annuleren kan bij EasyTerra kosteloos tot 48 uur voor het ophaalmoment.

Tip: pin ons artikel over links rijden in je telefoon.

Veelgestelde vragen

1. Heb je een huurauto nodig in Ierland?

Wil je meer zien dan Dublin, Galway of Cork? Dan is een huurauto onmisbaar. Plekken als de Wild Atlantic Way, de Cliffs of Moher, de Ring of Kerry, Dingle en Connemara zijn moeilijk te doen met het openbaar vervoer en met een georganiseerde dagtrip mis je het grootste deel.

2. Is links rijden in Ierland moeilijk?

Het valt meestal mee. Na 1 of 2 uur raak je al gewend. Begin je roadtrip op de brede M-wegen (die zijn rustig en voorspelbaar) voordat je de smallere R-wegen opduikt. Let extra op bij rotondes: die rijd je met de klok mee. Handig om te weten: een automaat huren scheelt een hoop denkwerk, zeker in het begin.

3. Wat is de M50-tol en hoe werkt dat met een huurauto?

Op de M50 wordt het kenteken van je huurauto automatisch gescand, tussen afritten 6 en 7 en de tol moet vóór 20.00 uur de volgende dag zijn betaald, anders riskeer je een boete van € 51 tot € 128. Gelukkig regelen de meeste verhuurders de betaling, maar ze rekenen daarvoor wel administratiekosten van € 5 tot € 15 per passage. Vraag bij het ophalen van de huurauto hoe jouw verhuurder dit precies afhandelt.

4. Waar haal ik mijn huurauto op in Dublin?

Op Dublin Airport (DUB) is veruit het gemakkelijkst. De balies van Avis, Europcar, Hertz, Sixt, Budget, Enterprise en Thrifty bevinden zich in de aankomsthal, maar de huurauto’s staan 2 kilometer verderop geparkeerd. Een gratis shuttle brengt je ernaartoe. Vanaf daar ben je in vier minuten op de M50. Verhuurlocaties in de stad zijn minder praktisch, zeker als je nog niet gewend bent aan links rijden in druk stadsverkeer.

5. Mag ik met een Ierse huurauto naar Noord-Ierland?

Meestal wel. Er is geen echte grensovergang meer en veel verhuurders staan een bezoek aan Noord-Ierland toe. Bij sommige bedrijven is dit inbegrepen in de prijs, maar bij de meeste verhuurders worden er extra kosten in rekening gebracht, gemiddeld € 30 per huurperiode. Meld altijd bij het reserveren dat je naar Noord-Ierland wilt rijden en check je huurcontract op de zin Northern Ireland permitted voor de zekerheid.

6. Wat kost een huurauto in Ierland voor een week?

Voor zeven dagen in juni 2026 betaal je gemiddeld € 380 tot € 520 all-in voor een compacte auto zoals een VW Polo, opgehaald op Dublin Airport. Dat bedrag is inclusief de belangrijkste verzekeringen. Ierse autoverzekeringen zijn duurder dan in de rest van Europa, dus kies voor een all-in prijs om verrassingen te voorkomen. Boek minstens zes weken van tevoren.

7. Automaat of schakelaar voor een Ierse roadtrip?

Nog nooit links gereden? Kies voor een automaat. Je hoeft dan niet tegelijk te wennen aan links rijden én schakelen met je linkerhand, dat scheelt enorm veel stress. Een automaat kost wel 20–40% meer. Heb je al ervaring met links rijden? Dan is een schakelauto prima en een stuk goedkoper.

8. Welke auto is het handigst voor de Wild Atlantic Way?

Kies voor een compacte auto: een VW Polo, Ford Fiesta of Opel Corsa is ideaal voor koppels. Met een gezin kun je beter kiezen voor een ruimere stationwagen, zoals een VW Golf Estate of Ford Focus Estate. Vermijd grote SUV’s, want de smalle wegen en stenen muurtjes langs de kust zijn weinig vergevingsgezind.

9. Hoe duur is parkeren in Dublin?

In het stadscentrum betaal je € 3–5 per uur via een parkeerautomaat of de Payzone app. Voordeliger is het P+R-terrein Red Cow, pal naast de M50. Parkeren kost daar € 4 per dag en met de Luas-tram (Red Line) ben je snel in het centrum.

10. Wanneer een huurauto in Ierland boeken?

Voor juni of juli 2026: boek minstens zes weken van tevoren, maar liever drie maanden vooruit. Ierland heeft in vergelijking met landen als Spanje of Italië een kleinere vloot, die in het hoogseizoen snel volgeboekt is. Wacht je te lang, dan betaal je in juli zo 40–60% meer. April en mei zijn gunstige reismaanden met minder drukte en lagere prijzen.

  1. Home
  2. Wild Atlantic Way vanaf Dublin: route en tips | EasyTerra